FİRMA PROFİLİ

Avcılık onbinlerce yıl önce ilk insanın var oluşu ile başladı. İlk insan önce taş kullandı. Yüzyıllar içerisinde taş yerini ok , yay, sapan ve bıçağa bıraktı. Daha sonrasında silahlar keşfedildi.

Binlerce yılın birikimi sonucu av silahlarında Armsan ürünleri kullanılmaya başlandı…

Biz Armsan olarak yüzlerce yıldır var olan bir firma değiliz ve bizim siyah beyaz fotoğraflarımız da yok çünkü biz av tüfeği üretimine 21. Yüzyılın teknolojisinin altın çağında başladık. Şimdiyse Armsan olarak Türkiye’nin avcılık, savunma ve özel amaçlı silah sektörünün önde gelen liderlerinden biri olup, Türkiye avcılık ve sportif av tüfeği pazarlarının ilk üç ismi arasında yer almaktayız.

Toplam 170 çalışandan oluşan işgücümüz, modern ve teknolojik tesisimiz üzerinde gazlı sistemle çalışan yivsiz yarı otomatik ve pompalı tüfekler imal etmekteyiz. A612, A620, CRE8, P612, ARMTAC, ve PHENOMA modelleri geniş ürün yelpazemizin içerisinde yer almaktadır. Orta vadede Armsan, ürün yelpazesini daha da genişleterek yivli modellerini de avcıların beğenisine sunmayı amaçlamaktadır. Armsan olarak yenilikçi ve dinamik yapımız ile sayısı 40'ı aşkın ülkeye ihracat yapmakta olup sunduğumuz ürünler ile yerli ve yabancı müşterileri tarafından büyük beğeni toplamakta ve tercih edilmekteyiz.

MİSYONUMUZ

Armsan, bir avcının tüfeğinde aradığı özelliklerin bilincinde olarak, güvenlik, kalite ve sürekli gelişim ilkeleri doğrultusunda bu ihtiyaçları en uygun biçimde karşılamak üzere tasarlanan yeni ürün modelleri geliştirmeye devam ederek Dünya Avcılık, Atıcılık ve Savunma Sanayinin önde gelen üreticilerinden olma misyonunu taşımaktadır.

VİZYON

Kalite, ürün emniyeti ve sürekli gelişim prensiplerini uygulayarak dünya çapında büyüme sağlamak, yivsiz ve yivli tüfek pazarlarında yeni ürünler yaratmak ve Dünya Avcılık, Atıcılık ve Savunma Sanayinde ilk on firma içerisine girmektir.